3 slavné osobností, které vyhodili z práce a pak se stali úspěšnými

Pokud jste byli někdy propuštěni z práce, tak víte, jak emotivně oslabující to může být. Dokonce, i když jste neudělali nic špatně, může vám to ubrat na sebevědomí a pocuchat vaše nervy. Nezapomínejte, že když se jedny dveře zavřou, nové se otevřou. Přečtěte si něco o těchto 5 slavných osobnostech, které potkal osud vyhazovu a přesto dokázali něco neuvěřitelného.

Steve Jobs

Spolu se Stevem Wozniakem založil Steve Jobs v roce 1976 Apple Computer v jeho garáži. V roce 1980 byla společnost Apple miliardovou firmou a veřejně uznávanou. V roce 1984 Apple vydal Macintosh a v roce 1985 uprostřed obav z konkurence a levnějších produktů společnosti Microsoft, byl Steve Jobs ze společnosti,  kterou založil, vyhozen. 

Ve svém projevu v roce 2005 to popsal takto: “Právě jsme vypustili nás nový výrobek Macintosh a já rok na to dostal vyhazov. Jak můžete z firmy vyhodit někoho, kdo ji založil?” Tato situace ho zdrtila. Přemýšlel, že opustí Silicon Valley, ale nakonec zůstal a uvědomil si, že svou práci miluje. Pokračoval ve svém snažení, vznikl Pixar Animation Studios a NeXT, který později získal Apple. Nakonec se v roce 1997 vrátil jako výkonný ředitel společnosti Apple a zahájil vývoj iPod, iPhone a iPad.  

Oprah Winfrey

Řadí se mezi jednu z nejvlivnějších osob v USA, je nejbohatší afroameričankou a veřejně velmi známou osobou. Má vlastní show, stala se mediální magnátkou a je také významným filantropem. Sehnala více než 50 miliónů dolarů na pomoc pro lidi postižené hurikánem Katrina. Mohlo by vás tedy překvapit, že byla propuštěna velmi brzy na ve své kariéře. Producentka ve WJZ-TV (zpravodajský pořad) řekla Winfreyové, že je nevhodná pro moderování večerních zpráv. Jako útěchu jí nabídli v práci v denním pořadu, což byl pro ní ale velký krok zpět a rozhodla se odejít.  

J.K. Rowlingová

Nejslavnější autorka dětských knih, která napsala slavnou ságu o Harrym Potterovi, byla kdysi sekretářkou. Tuto práci ztratila v době, kdy se věnovala psaní svých knih. Její velmi krátce trvající manželství se rozpadlo a ona se stala nezaměstnaným rodičem. Byla odkázána pouze na sociální dávky, což bylo velmi těžké pro ni i její děti. Avšak psaní se nepřestala věnovat a díky své vášni dokázala prodat na více než 40 miliónů knih a vydělat více než 480 miliónů dolarů.