Co dělat, když nenávidíte svou novou práci

Bez ohledu na to, jak pečlivě jste svou novou práci hledali a čím vším, jste museli projít, se občas může stát, že realita je jiná, než jak jste si představovali a jak vám bylo řečeno na pohovoru. Z nového pracovního místa se může stát noční můra a najednou se ocitáte tam, kde jste vůbec nechtěli být. Existuje několik způsobů, co můžete udělat právě teď, abyste minimalizovali negativní dopad na vaši psychiku a dostali svou kariéru zpět na správný směr. 

  • Změna je pro většinu lidí těžká. Pokud jste někým, kdo potřebuje čas, aby si zvykl na nové prostředí, buďte trpěliví a obrňte se sebevědomím. Možná budete potřebovat se přizpůsobit novým postupům, novým lidem, nové firemní kultuře, než si budete schopni být jisti, že problémem je samotná práce. 
  • Po tom, co jste čekali na novou práci, ve které máte pocit neklidu, si začnete dokonale uvědomovat, co se vám na ní nelíbí a začnete se klást klíčové otázky. Napište si je, buďte co nejvíce konkrétní. Je to novým šéfem, jeho stylem řízení? Nebo postrádáte smysl práce? Co by šlo z vaší strany udělat, abyste na tom byli lépe? 
  • Pokud nejste finančně nezávislí, asi nebudete schopni přijít za šéfem se slovy “Děkuji za příležitost, ale tohle fakt ne.” Počítejte s tím, že chvíli to budete muset vydržet. Jak to udělat? Zaměřte se na neškodné aktivity vaší práce. Rozpoznání těch dobrých aspektů vás dokáže v nové práci na čas udržet a bude pro vás snesitelnější. 
  • Pokud hledáte práci týden po tom, co jste nastoupili do té nové, nebudete chtít tuto pozici ve svém životopise uvést, což je pochopitelné a ve vašem CV by ani týdenní zkušenost v jedné firmě nevypadala dobře. Pokud vydržíte v nové práci déle než měsíc, můžete tuto informaci na pohovoru zmínit, že jste se dostali na tuto pozici, ale nesplnila  vaše očekávání. 
  • Pokud po nástupu do práce deaktivujete všechny vaše pracovní profily, budete si je muset zase obnovit. Proto, i když nastoupíte do nové práce, s tím nepospíchejte a profily mějte ještě nějaký čas aktivní. Kdo ví, třeba vás osloví nějaký personalista s ještě lepší nabídkou, než jste dostali minule.
  • Pokud jste z předchozí práce odešli dobrovolně, můžete zvážit, zda je možné se vrátit do své staré práce. Pokud se vám líbila, ale měli jste pocit, že se potřebujete posunout dál, ale nová práce vás zklamala, můžete tento krok zvážit.