Silná slova “Power words”, která použijte v životopise

Profesní životopis je souhrnem vašich pracovních zkušeností, které hrají důležitou roli ve vaší kariéře. Power words neboli Silná slova, které správě použijete v životopise, vám značně zvýší potenciál uspět a získat tak práci, o kterou usilujete. Hledání práce a oslovování toho správného zaměstnavatele je zejména o zanechání dobrého a zapamatovatelného dojmu. Přečtěte si o tom, jak vhodně využít důležitá slova v životopise tak, abyste zvýšili šanci na úspěch. 

Typy “mocných slov”

Akční slovesa

V životopise by neměla chybět slovesa, která vyjadřují schopnosti a dovednosti, které jste použili v předchozích pozicích k dosažení úspěchů. Akční slovesa jsou například: dokončit, navrhnout, iniciovat, řídit, vést, dosáhnout aj. 

Slovník společnosti

Chcete-li prokázat, že jste pro firmu vhodní kandidáti, musíte komunikovat jejím jazykem. Zkuste využít klíčová slova, která najdete většinou na webových stránkách společnosti, do které se hlásíte. Například pokud se firma identifikuje jako “inovativní”, tak to je to slovo, které byste měli zahrnou ve svém životopisu nebo motivačním dopisu. Můžete také využít synonyma slov, která najdete, ať to nevypadá, že pouze papouškujete obsah. 

Slova základních dovedností

Každý zaměstnavatel hledá toho nejvhodnějšího kandidáta. Samozřejmě se od něj očekává dochvilnost, zodpovědnost, schopnost úkoly dotahovat do konce, loajálnost atd. Každopádně vám tyto slova neuškodí, pokud je šikovně použijete. Jsou to sice základní dovednosti, proto není třeba jim věnovat velký prostor, ale zmínit je, je jen plus pro vás. 

Klíčová slova z inzerátu

Pokud reagujete na zveřejněnou nabídku ve formě inzerátu, určitě se také dočtete, jaké jsou požadavky na kandidáty. Využijte klíčová slova z inzerátu, na první pohled se ukáže, že splňujete požadavky na pozici. 

Oborová slova a žargon

Každý obor má svůj slovník. Pokud chcete prokázat, že rozumíte marketingu nebo určitému průmyslovému oboru, zaměřte na slova, která se v daném odvětví využívají nejčastěji a která prokážou, že se skutečně v tomto oboru pohybujete. 

Silná slova “Power words” využijte napříč celým svým životopisem, můžete některými začít hned v úvodu, nezapomeňte je zahrnout také v motivačním nebo průvodním dopise.