4 jednoduché rady, jak zaujmout na pohovoru

  1. Štěstí přeje připraveným. Nepodceňujte proto svou přípravu a dobře se na pohovor přichystejte. Zjistěte si informace o společnosti, kam vás pozvali a detaily o pozici, na kterou se hlásíte. Určitě vás neminou otázky, proč vás zaujala zrovna tato práce, co víte o jejich společnosti, kde se chcete vidět za pět či více let apod. Buďte o krok napřed a zkuste předvídat, na co se vás tak mohou ptát ohledně vaší praxe a které informace byste sami chtěli vědět, pokud by vás pověřili vést pohovor. 
  2. Vhodně se na pohovor oblečte. Dbejte na to, že váš vzhled nesmí být rušivý. Nepřehánějte to s parfémy nebo kolínskou. Vyberte si čisté a pohodlné oblečení, ve kterém si budete věřit a cítit přirozeně. Pokud si nejste jistí, jestli máte jít v obleku, nebojte se personalisty předem zeptat, jaký dress code vyžadují. 
  3. S sebou si vezměte váš vytištěný životopis. Pomůže vám jako tahák, když byste během povídání o své kariéře na něco zapomněli. Před personalistou to bude vypadat dobře a můžete tak společně probrat detaily vaší kariéry. Pokud jste někdy publikovali nějaké články nebo máte další dokumenty, které dokazují vaše profesní úspěchy, neuškodí, když je vezmete sebou. 
  4. Na pohovor se snažte vždy dostavit včas. Není slušné přijít velmi brzy, anebo přiběhnout uřícení na schůzku pozdě. Optimální je přijít 10 minut před začátkem. Pokud byste schůzku nestíhali, je nutné kontaktovat s omluvou personalistu, že dorazíte o chvíli později. Proto je dobré přesně vědět, za kým jdete a napsat si někam kontakt.