Jak si vytvořit perfektní domácí kancelář

Flexibilní pracovní doba se stala nejvyhledávanějším stylem práce. Její součástí bývá často i práce z domova, kdy je důležité umět skloubit svůj soukromý a pracovní život. Existuje mnoho důvodů, proč například ženy chtějí pracovat z domova - zvýší tím flexibilitu v rámi své současné pozice, mohou se starat o děti a ušetřit na výdajích na denní péči. Některé dokonce na mateřské dovolené dokázaly založit svůj vlastní podnik. To vše díky podmínkám, které si dokázaly vybudovat a zvýšit svojí efektivitu díky dobře nastavenému flexibilnímu plánu. Přečtete si 3 jednoduché způsoby, jak si vytvořit perfektní domácí kancelář. 

 

Zvolte si vhodný prostor
Výhodou homeofficu je, že si můžete vytvořit vlastní pracovní prostor a rutinu, které jsou ideální pro váš pracovní styl. Už žádné dlouhé hodiny na cestách do práce ani nepohodlné židle. Než začnete tvořit svou vlastní kancelář, položte si otázku “Jaký typ prostředí mi nejvíce vyhovuje?” Myslete na každý detail, na světlo, stůl, pracovní potřeby, okolní hluk atd. Je to jen na vás.

 

Vytvořte si časový plán - práce, domácnost, odpočinek 
Jak v kanceláři ve firmě, tak i doma vás může neustále něco rozptylovat. Neuklizené prádlo, špinavé nádobí nebo puštěná televize. Práce z domova vyžaduje dobrou disciplínu. Stanovte si tedy časový plán, kdy během pracovní doby budete nedostupní pro cokoli mimo vaše pracovní povinnosti, samozřejmě výjimkou jsou soukromé naléhavé situace. Vytvořte si akční plán pro každý den. Pokud doma nejste sami a zavřené dveře vám klid nezaručí, sdělte to ostatním, že potřebujete klid, můžete například zavést i tiché hodiny. Zkuste minimalizovat vnější rozptýlení. 

 

Buďte kreativní a využijte design, který milujete
Většina firemních kanceláří vám nedovolí vyzdobit si svůj prostor po svém, maximálně můžete mít fotografii své rodiny na pracovním stole. Doma ale žádná omezení nemáte. Jedním skvělým prvkem pro začátek jsou barvy. Barva je totiž snadný způsob a účinný způsob, jak zvýšit náladu a produktivitu. Mohou mít vliv na způsob, jakým myslíte a jak se chováte. Máte rádi květiny? Naštěstí nemusíte řešit alergie svých kolegů a do pokoje si tak můžete dát, co chcete.